The Night Shift (2007)

Ati vazut ultimul episod din serialul preferat si vreti sa va spuneti parerea, aici este locul.
Movie Guru

The Night Shift (2007)

Postby mateicoman » Thu Nov 21, 2013 7:13 pm

Si asa nu am vazut pana acum niciun serial islandez si daca tot e la oferta (25 min/ep) am zis hai sa-l iau pe asta, mai ales ca e comedie.
Seria are 12 episoade (mai sunt doua, dar in alte locatii) si zice despre trei bravi islandezi: unul cu 5 facultati, care a ajuns sef de tura intr-o benzinarie sau motorinarie si pentru care nu exista altceva decat Suedia, altul care a facut cea mai proasta alegere, a lasat medicina ca sa lucreze in acest loc, iar celalalt e asa, ceva la moda, dar se descurca bine, e de baza.
Impreuna impart tura de noapte.
Desi pe timpul noptii pot apare tot felul de ciudati, eu zic ca mai ciudati ca ei n-au de unde sa apara.
Sunt faze bune si sunt distractivi. Eu am ajuns la episodul 5 si zic ca e de vazut!
http://www.imdb.com/title/tt1141747/

Movie Guru

Re: The Night Shift (2007)

Postby mateicoman » Fri Nov 29, 2013 8:53 am

Am terminat "Tura de noapte" care isi pastreaza pana la final valoarea, chiar devine mai interesant cu fiecare episod. O schema simpla, dar cu mult haz.
Acum am inceput seria a doua, Dagvaktin (Tura de zi) - 2008, ce aduce multe schimbari, nu doar de decor (la o pensiune turistica). Este mult mai complexa si la fel de buna ca prima serie. Se schimba si ierarhia intre personaje astfel incat nu are cum sa devina plictisitor, totul e in miscare, iar episodul 3, la care am ajuns, e delirant (si la propriu)! Pentru tineret e un test de maturitate! :) Merita incercat!

Movie Guru

Re: The Night Shift (2007)

Postby mateicoman » Wed Dec 04, 2013 7:50 am

Aceasta parte paraseste tonul de pana acum si devine de la episod la episod o drama, iar seria a treia, "Tura de puscarie", tot drama, se intalneste mai rarut cu poantele fata de cum era odinioara si asta cred ca il transforma intr-un film banal ca orice altul din milioanele de filme de drama de cacao. :)