Continuum (2012)

Ati vazut ultimul episod din serialul preferat si vreti sa va spuneti parerea, aici este locul.
Movie Guru

Continuum (2012)

Postby mateicoman » Wed Sep 17, 2014 9:36 am

M-am bucurat cand am vazut subtitrari de FlorinA, care imi plac, drept pentru care ii multumesc si de data aceasta, si de aceea am hotarat sa-l vizionez.
S-ar parea ca e un serial facut dupa metoda elasticului, fiecare episod in parte oscileaza intre plictisitor si interesant. Si se cam trage de ele.
In caz ca o va tine tot asa se putea rezolva intr-o miniserie (eu am vazut 6 episoade). Probabil asteptarile publicului erau mai mari decat ce se ofera.
Cei care iubesc filmele politiste au un avantaj deoarece, desi anuntat cu surle si trambite la inceput ca SF, pare sa fie din genul "fantasme", cu destul de multe lucruri nerealiste, derivand intr-un film politist foarte obisnuit.
In mare, in afara de jucarelele alea (armele) de care se uzeaza in exces, e cam banal, SF-ul e cam rarut, mai mult bum-bum, dar, cum spuneam, are si cateva lucruri interesante. E cam de nivel mediu. Merita vazute cateva episoade.
http://www.imdb.com/title/tt1954347/" target="_blank